Haber

Antalya’da Nostalji Tramvayına Giren Araç Mahsur Kaldı

Araç girişinin yasak olduğu, bakım onarım çalışmalarının devam ettiği Antalya’da nostalji tramvayına giren sürücünün aracı raylara takılıp mahsur kaldı. Yaklaşık 3 gündür kurtarılmayı bekleyen araç, belediye çalışanları ve vatandaşların çabalarıyla kurtarıldı. Olaya tanık olanların şaşkınlıklarını gizleyemediği bir vatandaşın kazayla ilgili yorumu ise, “Buraya girdik tamam, rayların arasına düştüğünüzü kabul ediyorum. Yanlışlık olmuş olabilir, yanılmış olabilir. Belki de hata yapmış olabilir.” fark etmedim ama buraya nasıl geldin?” Bu yorumu, daha önce Antalya’da meydana gelen ve Türkiye’yi kahkahalara boğan ‘Zavadak’ kazasını hatırlattı.

Olay, Muratpaşa ilçesi Elmalı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda meydana geldi. Alınan bilgiye göre; 07 AEF 909 plakalı otomobilin sürücüsü Muhittin T., araç girişinin yasak olduğu nostalji tramvayına girerek 500 metre uzaklıktaki Tophane Çay Bahçesi istikametine gitmek istedi. Bu sırada sürücü, büyükşehir belediyesinin nostalji yolunda başlattığı bakım onarım çalışmalarını fark etmeden bir süre raylarda gitti. Yaklaşık 10 metre giden otomobil, bir anda rayların ortasındaki boşluğa düşerek rayların üzerinde asılı kaldı. Sürücü geri çıkmaya çalışsa da başaramayınca, tramvay üzerinde otomobili gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. Çok sayıda vatandaş o anı fotoğraf çekerek kaydetti.

Aklıma ‘Zavadak’ geldi

Manavgat ilçesinde kazayı yerel şiveyle anlatan ve ‘Zavadak’ sözleriyle Türkiye’yi kahkahalara boğan Bekir Varol’u, sokaktan geçen bir vatandaşın sözleri akıllara getirdi. Kazayı yorumlayan vatandaş, “Buraya girdik tamam, rayların arasına düştüğünüzü kabul ediyorum. Yanlışlık olmuş olabilir, yanlışlık olmuş olabilir. Fark etmemiş olabilir ama buraya nasıl geldiniz?” Bana bundan bahset.”

Yarım saatlik çabanın ardından kurtarıldı.

Yaklaşık 3 gün sonra raylara asılı kalan otomobili kurtarmak için çalışma başlatıldı. Belediye çalışanları ve çevredeki esnaf, aracı sıkıştığı yerden kurtarmak için rayların temas çubuklarını keserek, ardından boşlukları kumla doldurdu. Lastiklerin altına tahtalar yerleştirerek aracı geriye doğru hareket ettirdi. Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından araç bulunduğu yerden kaldırıldı. 3 gün boyunca mahsur kalan otomobiliyle kaldırımda ilerleyen Muhittin T., normal yola girdikten sonra bölgeden ayrıldı. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu