Ekonomi

Emekli Mustafa Kızılgök, emeklilik hobisini ejder meyvesi üretimi ile kazanca çevirdi.

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde 2 yıl önce emekli olan ve şehrin koşuşturmacasından kaçarak cet arazilerini üretime kazandıran Mustafa Kızılgök, tropikal ejder meyvesi üretimi ile emeklilik hobisini kazanca çevirdi.

İmamoğlu ilçesinde emekli olduktan sonra hobi olarak cet arazilerini araştıran Mustafa Kızılgök, önce oğluyla birlikte dut ağacı olduğunu düşündükleri ejder meyvesini araştırıp 1 dönüm araziye dikerek ilkini gerçekleştirdi. bu yılın hasadı.

Emekliliğinde hobi olarak üretime başladığını belirten Mustafa Kızılgök, “Adana’nın İmamoğlu ilçesine bağlı Ufacıkören Mahallesi’nde oturuyoruz. Emekli olduktan sonra bu işe başladık, biraz farklı bir iş olur diye düşündük ve başladık. Ben emekli olmadan 40 yıl emek vardı ata yurdu olunca şehrin kalabalığından sıyrıldık oğlumla ben ‘Baba başka türlü deneyelim. ‘ “Denedik, ejderha güzelimize gitti. İkinci yılındayız ve üçüncü yılında daha verimli olacağına inanıyoruz. Adet bazında söylersek 1.500-2 bin eser almayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl daha iyi bir formda olması için çalışacağız” dedi. – ADANA

olurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu