Ekonomi

Gürcistan Başkonsolosu Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı Ziyaret Etti

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret ederek işbirliği konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İashvili, TTSO’nun Tiflis – Trabzon direkt seferleriyle ilgili çalışmalarını takdir ettiğini ve çok olumlu bulduğunu belirterek, “Bu konuda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.”

Bir süre önce Trabzon’da görevine başlayan Gürcistan Başkonsolosu Nikoloz İashvili, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Önder Erkut Çelebi, Meclis Başkanı Şadan Eren, meclis başkanlık konseyi ve yürütme kurulu üyeleriyle görüştü.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Başkonsolos İashvili’ye yeni görevinde başarılar dileyerek, “Gürcistan’ın Trabzon ticaretinde gerçekten çok değerli bir yeri var. Son dönemde başlattığımız sağlık turizmi çalışmalarının en önemli hedef ülkeleri arasında yer alıyor. Bu anlamda biz de çok önemli bir konumdayız. Trabzon’dan Tiflis’e direkt uçuş yapılması için Gürcü firmayla görüşme halindeyiz.” Devam ediyoruz. Çok verimli bir sınır olacağını düşünüyoruz. Bakü-Trabzon sınırıyla ilgili de çekinceler vardı ama aylardır çok verimli çalışıyor ve sefer sayısını artırmayı düşünüyorlar. İran’dan direkt uçuşlar konusunda yeniden görüşmeler yapıyoruz. Bu anlamda Trabzon önemli bir destinasyondur ve bölgeler arasında direkt uçuşlar bulunmaktadır. “Turizm de hareketlenebilir. Tiflis’ten Trabzon’a direkt uçuşlarla Gürcistan’ın Acara dışındaki uzak bölgeleriyle yakın ilişkiler kurulabilir, sağlık turizmi, turizm ve ticaret konularında birlikte çalışma imkanı artacaktır.” .

Başkan Çelebi, Sarp Sınır Kapısı’ndaki operasyonu hızlandırmak için alan genişletme çalışmaları konusunda da bazı adımlar atılacağını vurgulayarak, “Bu anlamda Gürcistan tarafıyla koordineli bir şekilde çalışmak istiyoruz. Oldukça ağır olan Sarp Sınır Kapısı’ndaki operasyonun hızlandırılması şart.”

Ziyarette, Gürcistan’a giden Türk şirketlerinin sağlık otobüslerine kesilen trafik cezalarının gerekçesinin belirtilmemesinden kaynaklanan sorunların çözümü ve Batum merkezde sağlık otobüsleri için yeni park noktaları oluşturulması konusunda Başkonsolos Iashvili’den de destek istendi. .

Gürcistan Başkonsolosu Nikoloz Iashvili, TTSO’nun sağlık turizmi ve ticaretinin direkt uçuşlarla artırılması yönündeki yaklaşımını çok olumlu bulduğunu belirterek, şöyle sundu: “Başkonsolosluk olarak Tiflis – Trabzon uçuşlarının faydalı olacağını görüyorum ve gerekli desteği sağlamaya hazırım. Bu konuda yapılacak çalışmalara her türlü desteği veriyoruz. “Başkonsolos olarak her türlü konuda iş birliğine ve diyaloğa açık olduğumu da vurgulamak isterim.” – TRABZON

carsibasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu