Haber

Mustafa Sarıgül, 14 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Milli Yol Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Vatan Partisi ile başlattığı parti ziyaretleri devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretlerinde son durağı Türkiye Değişim Partisi oldu.

SARIGÜL’DEN KILIÇDAROĞLU’YA DESTEK

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ile görüşmesinin ardından iki cumhurbaşkanı ortak basın açıklaması yaptı. Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hoş geldiniz diyorum” sözleriyle Kılıçdaroğlu’na desteğini dile getirdi.

“TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”

Kılıçdaroğlu ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: Kendisi ve arkadaşlarıyla Türkiye’nin sorunlarını, deprem bölgesindeki sorunları görüştük. İyi bir toplantıydı. Türkiye’nin önümüzdeki süreçte değişime ihtiyacı var. Türkiye’nin bahar havasına ihtiyacı var. Bahar havasını yakalamalıyız. Halil İbrahim Sofrasını büyütmek zorundayız.

“BİRLİKTE OLMALIYIZ”

Türkiye’de insanlar hayatın her alanıyla çok ilgililer. Bu kaygıyı ortadan kaldırmamız gerekiyor. Yol birlikte olmaktır. Birlikte olmalıyız. Türkiye’yi yeniden inşa etmemiz ve demokrasiyi getirmemiz gerekiyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamamız gerekiyor.

eruh-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu