Haber

Sınırlarda 667 kişi yakalandı

ANKARA (İGFA) –Milli Savunma Bakanlığı’nın terörle mücadele başta olmak üzere faaliyetlerine ilişkin Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından yapılan toplantıda, son bir haftada 667 kişinin yasa dışı geçişe çalışırken yakalandığı, bunların 34’ünün terör örgütü üyesi, 31’inin FETÖ üyesi, 4 bin 887 kişinin ise yakalandığı belirtildi. İnsanlar sınırı geçemeden engellendi. kaydedildi.

Böylece yıl içinde yasa dışı yollardan sınırlarımızı geçmeye çalışırken yakalananların sayısı 6 bin 423’e yükseldi. oldu” dedi.

SURİYE’DE SALDIRILAN 24 TERÖRİST ETKİ ETKİLENDİRİLDİ

Öte yandan Suriye’de istikrarın bir an önce sağlanması, Suriyelilerin güvenli ortama döndürülmesi ve normalleşmenin sağlanmasına yönelik çalışmalar devam ederken; Öte yandan operasyon alanlarında güvenlik ve istikrarın sağlanması için gerekli tüm tedbirlerin alındığı, teröristlerin saldırılarına aynen misilleme yapıldığı belirtilen açıklamada, “Bu yılın başından bu yana 165 taciz ve saldırı gerçekleştirildi. Terör örgütü tarafından 69’u son haftada, 24’ü ise Mehmetçik tarafından gerçekleştirildi. ‘Geçen hafta’ dahil 864 terörist etkisiz hale getirildi.

bayrampasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu