Haber

Ümit, Gençler ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası Balıkesir’de devam ediyor

Türkiye Gençler, Gençler ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası ve milli kadro seçimleri Balıkesir’de devam ediyor.

Şehit Turgut Solak Spor6 Kasım Pazartesi günü İstanbul Stadı’nda sona erecek şampiyonaya 55 ilden yaklaşık 1800 sporcu katılıyor.

Maçların bir kısmını Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp takip etti.

Uğuz, yaptığı açıklamada daha önce Balıkesir’de düzenledikleri şampiyonalarda olduğu gibi bu organizasyondan da memnun kaldıklarını belirtti.

Avrupa Şampiyonası milli grup elemelerinde de sporcuların yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Uğuz, “Her sporcumuzu milli takımda görmek istiyoruz. Sporcularımızın sonuna kadar mücadele ederek ülkemizi temsil edeceklerine inanıyoruz. Birçok uluslararası şampiyonada olduğu gibi güzel sonuçlarla en iyi şekilde yol aldık.Kendimizi evimizde hissettiren Balıkesir’e teşekkürlerimizi sunarken, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Özalp, spor organizasyonlarının sadece saha ve tesislerde yürütülen faaliyetlerle sınırlı olmadığını kaydetti.

Bu organizasyonların ülkeye ve kente kazandırdıkları spor kültürünün yanı sıra sağladıkları katma değerle de anıldığını vurgulayan Özalp, “Valimiz İsmail Ustaoğlu’na ve Valiliğimize, ayrıca Balıkesir Büyükşehir’e teşekkür ediyorum. Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Balıkesir’e birçok spor organizasyonunun adının anılmasına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” “Takıma, çalışma arkadaşlarıma ve diğer tüm paydaş kurumlara şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyor, tüm katılımcılara ve sporculara başarılar diliyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu